Valójában többféle babzsák típus létezik
A babzsákfotel jótékony hatásait valószínűleg mindannyiunk tapasztalatból ismeri, arról viszont már erősen megoszlanak a vélemények, hogy milyen is a jó babzsák pontosan, és ez így van rendjén.
A mai cikkünkben mi sem szeretnénk ebben a témakörben igazságot tenni, csupán egy rövid áttekintést adunk a jelenleg elérhető típusokról, hogy segítsük a választást.
Babzsákfotel
Ennek az ülőalkalmatosságnak a kialakítását és a méretét tekintve is elég nagy a szórás. Ami az előbbit illeti, általában a csepp és a kagyló alakú változat közül válogathatunk. Az utóbbi esetén pedig elmondható, hogy készülnek babzsákok gyerekeknek, tiniknek és felnőtteknek.
Akármelyikre is essen a választásunk, egy biztos: az általunk kiszemelt fotel abszolút ideális lesz majd az ülőmunkához, a tévénézéshez, vagy akár a Gamer játékokhoz is.
Babzsák párna vagy padló babzsák
A babzsákok ezen típusa két csoportba sorolható:
- sima párna alakú babzsák párnák, amelyeket elfektetve, vagy élére állítva lehet használni
- hajó vagy úgynevezett piramis alakú padló babzsákok, amelyek szuperek olvasáshoz, pihenéshez, vagy a közös esti családi tévénézéshez.
Az idősebb korosztály számára ez a típus egyáltalán nem jelent jó választást, mivel eléggé nehéz belőle felkelni. Inkább a kisebb gyerekeknek ajánljuk, különösen az izgő-mozgóknak. Ők ugyanis pont az alacsony ülésmagasságának köszönhetően fognak tudni könnyen felállni belőle, és leülni illetve ugrándozni bele.
Padlópárna, puff
Ezt a típust a legtöbben amiatt preferálják, mert rendkívül kis helyet foglal el, így ideálisnak bizonyul az olyan helyszíneken, ahol időnként többen összejönnek, viszont egyáltalán nincs mód székek vagy fotelek elhelyezésére.
Végül a kültéri babzsák
A babzsákok ezen típusának egyik legnagyobb előnye, hogy kint és bent is használható, méghozzá annak köszönhetően, hogy olyan anyagokból kerül gyártásra, mint amilyen például a cordura.
Ha nem hallottunk volna még róla, ez egy rendkívül nagy kopásállósággal rendelkező matéria, amelyet a motorversenyzők, az alpinisták, a barlangászok, a bázisugrók, illetve a jégkorongozók is használnak.
De egyébként a gyártók szívesen nyúlnak a puhább vízlepergető anyagokhoz is. Fontos megjegyezni azonban, hogy a vízlepergető nem vízállót jelent! Egy nagyobb esőzés után tehát a napon alaposan ki kell őket szellőztetni, mert különben bepenészedhetnek.